Font Mărit
Alb - Negru
Cursor vizibil

Contacte

str. Vasile Alecsandri, 2

MD-2009, mun. Chișinău

Tel: 022 268-885

Fax: 022 268-818

Email: secretariat@ms.gov.md

Subdiviziunile ministerului

Funcția Nume Telefon Email

Ministru

 

Ala  NEMERENCO 

 Anticamera 

 022 268-885

office@ms.gov.md

ala.nemerenco@ms.gov.md 

Secretar  de Stat Zinaida  BEZVERHNI  022-268-887 zinaida.bezverhni@ms.gov.md
Secretar de Stat Svetlana  NICOLAESCU   022-268-888 svetlana.nicolaescu@ms.gov.md
Secretar de  Stat Ion PRISĂCARU  022-268-871 ion.prisacaru@ms.gov.md
Secretar  general al ministerului Lilia GANTEA    022-262176 lilia.gantea@ms.gov.md
       

Funcția


Șef cabinet
Consilier
Asistent cabiet

Nume


Nadeja Dimitriu
Ștefan Botnar
Sanda Mura

Telefon


022-268-838
022-268-879
022-268-885

Email


nadejda.dimitriu@ms.gov.md
stefan.botnar@ms.gov.md
sanda.mura@ms.gov.md

 


Funcția Nume Telefon Email
Şef Serviciu     
   
Auditor  Intern 

     

Funcția Nume Telefon Email

Şef Secție

Consultant principal
Consultant principal
Consultant principal
Consultant principal

Marcela Țîrdea

Paulina Tudos




022-268-829

022-268-813





marcela.tirdea@ms.gov.md

paulina.tudos@ms.gov.md








Funcția Nume Telefon Email
Şef serviciu
Andrei Cazacu 022-268-824 andrei.cazacu@ms.gov.md 
Consultant principal
Cristina Lesan   022-268-868   cristina.lesan@ms.gov.md
Funcția Nume Telefon Email
Șef direcție  Demișcan Daniela 022-268-866 daniela.demiscan@ms.gov.md
consultant principal  Dascalov Alexandr  022-268-835  alexandr.dascalov@ms.gov.md
consultant principal  Virlan Serghei  022-268-836  serghei.virlan@ms.gov.md
consultant principal   022-268-870  
       
Funcția Nume Telefon Email
Consultant principal Florea Dorina    dorina.florea@ms.gov.md 
Consultant principal Mariana GÎNCU  022-268-870  mariana.gincu@ms.gov.md 

Funcția

Șef direcție generală

Nume

Ion Chesov

Telefon

 

Email

ion.chesov@ms.gov


     
Funcția Nume Telefon Email
       
Șef  secție Tatiana Zatîc 022-268-823 tatiana.zatic@ms.gov.md
Consultant principal Avornic Luminița 022-268-828 luminita.avornic@ms.gov.md

Consultant principal
Consultant principal

Elena Boleac
Gherasim Silvia

022-268-864
022-268-859

elena.boleac@ms.gov.md
silvia.gherasim@ms.gov.md

 
Funcția Nume Telefon Email
Şef Secție Gabriela Melnic  022-268-869 gabriela.melnic@ms.gov.md
Consultant  principal Liudmila Naconecinaia 022-268-803 liudmila.naconecinaia@ms.gov.md
Consultant  principal Aliona Andronatii  022-268-856 aliona.andronatii@ms.gov.md
Consultant  principal Dorina Savoschin 022-268-876  dorina.savoschin@ms.gov.md
       
Funcția Nume Telefon Email
Consultant  principal      
Consultant principal       
Consultant principal
     
       
       
Funcția Nume Telefon Email
       
Consultant principal        
Consultant principal       
         
       
Funcția Nume Telefon Email
Consultant principal Lilia Olienic  022-268-826 lilia.oleinic@ms.gov.md
Consultant principal      
       
       
Funcția Nume Telefon Email
Consultant principal Mihail Cotovan 022-268 -832 mihail.cotovan@ms.gov.md
Consultant principal Diana Noroc  022-268-886  noroc.diana@ms.gov.md 
       
       
Funcția Nume Telefon Email
Şef direcţie  
022-268-855
Consultant principal
Consultant principal

Ana Mercic
022-268-846 
022-286-840

ana.mercic@ms.gov.md


Funcția Nume Telefon Email
Şef direcţie  Mustea Valetin  022-268-839  valentin.mustea@ms.gov.md 
Consultant principal Valeriu Goncear 022-268-862 valeriu.goncear@ms.gov.md
Consultant principal 

Consultant principal      
Consultant superior      
Funcția Nume Telefon Email
Şef interimar  Mariana ZADNIPRU  022-268-812 mariana.zadnipru@ms.gov.md 
Consultant principal Ina DONI 022-268-863 ina.doni@ms.gov.md
Consultant principal Luminița NECORA  022-268-804 luminita.necoara@ms.gov.md
Consultant principal
 
Consultant superior Lilia MORCAN  022-268-833  liliana.morcan@ms.gov.md 
Funcția Nume Telefon Email
Şef  direcție
Anatolie Gudumac 022-268-822 anatolie.gudumac@ms.gov.md
Consultant principal Vladimir Carp 022-268-806 vladimir.carp@ms.gov.md
Consultant principal Anna Crani 022-268-841 anna.crani@ms.gov.md
Consultant principal Natalia Titioi 022 268 877 natalia.titioi@ms.gov.md
Consultant principal Iulia Cotov  022-268-820  iulia.cotov@ms.gov.md 
       
       
Funcția Nume Telefon Email
Şef serviciu
Maxim Donici 022-268-827 maxim.donici@ms.gov.md
Consultant principal
Diana Noroc 022-268-849  diana.noroc@ms.gov.md
Consultant principal
Victoria Melnic  022-268-849 victoria.melnic@ms.gov.md
       
Funcția Nume Telefon Email
Şef servciu Victoria Olaru 022-268-802 victoria.olaru@ms.gov.md
Consultant principal Andrei Punga 022-268-872 andrei.punga@ms.gov.md
Consultant superior Liliana  Scurtu 022-268-874  liliana.scurtu@ms.gov.md
Funcția Nume Telefon Email

Șef-serviciu

Elena Mudrîi

 022-268-811

elena.mudrii@ms.gov.md

presa@ms.gov.md

Consultant principal


 022-268-873


       
Funcția Nume Telefon Email

Şef   serviciu

  • Consultant Principal

  • Igor Leorda 

  • 022-268-160

  • igor.leorda@ms.gov.md

                                                                    Radu Raiu                       022-268-805

Funcția Nume Telefon Email

Șef serviciu

Iulia Vatavu

022-268-818

iulia.vatavu@ms.gov.md

specialist principal

Daniela Martinici

022-268-818

daniela.martinici@ms.gov.md

specialist principal

Mariana Șova

022-268-818

mariana.sova@ms.gov.md




Linkuri utile