Sărbătoreşte în siguranţă!

Toți așteaptă sărbătorile pentru că aduc fericire, dar ei, de multe ori, sunt cei care creează adevăratele minuni. Lucrătorii medicali sunt cei mai generoși oameni din univers, pentru că darul lor, de a salva vieți, nu încape sub niciun brad. Revelionul acesta nu e ca celelalte. E unul în care trebuie să avem grijă de cei dragi. Când stăm fiecare acasă, de fapt, investim într-un an nou mai bun.
Autoritățile îndeamnă oamenii să sărbătorească în siguranță și să-și spele mâinile cu regularitate pentru a preveni răspândirea pandemiei.
Și pompierii au îndemnat oamenii să fie vigilenți și să respecte măsurile de combatere a virusului COVID-19.
Doar împreună, prin eforturi comune, putem opri răspândirea virusului SARS-CoV-2. Este foarte important să respectați în continuare recomandările specialiștilor, mai ales în perioada sărbătorilor de iarnă. Mențineți distanța fizică de cel puțin 1 metru, spălați-vă pe mâini, purtați masca corect, evitați aglomerările și evenimentele la care participă mai multe persoane. Sărbătoriți în siguranță!