Font Mărit
Alb - Negru
Cursor vizibil

Contacte

Subdiviziunile ministerului

Funcția


Nume

Anticamera

Telefon

022-268-838

     Email

     office@ms.gov.md

Ministru

Ala  NEMERENCO 

 

     ala.nemerenco@ms.gov.md

Secretar general Lilia GANTEA
     lilia.gantea@ms.gov.md
Secretar general adjunct Svetlana NICOLAESCU
     svetlana.nicolaescu@ms.gov.md
Secretar de Stat Ion PRISĂCARU
     ion.prisacaru@ms.gov.md
Secretar de Stat Alexandru GASNAȘ 
     alexandru.gasnas@ms.gov.md
Secretar de Stat Angela PARASCHIV
     angela.paraschiv@ms.gov.md

Funcția


Șef de cabinet
Consilier
Consilier
Asistent

Nume


Nadejda Dimitriu



Telefon


022-268-837



Email


nadejda.dimitriu@ms.gov.md



REGULAMENT 


Funcția Nume Telefon Email
Şef Serviciu    Diana Radilov 
022-262-137  diana.radilov@ms.gov.md 
Auditor  Intern 

     


Funcția Nume Telefon Email

Șef Direcție

Consultant principal

Consultant principal
Consultant principal
Consultant


Natalia Cobzac

Ana Bucur
Radu Plămădeală




022-262-130

022-262-134

022-262-119
022-262-122
022-262-848

 
 




natalia.cobzac@ms.gov.md

ana.bucur@ms.gov.md
radu.plamadeala@ms.gov.md


 
 

 

 

 

 

REGULAMENT

Funcția Nume Telefon Email
Şef Secție
Andrei Cazacu 022-268-824 andrei.cazacu@ms.gov.md 
Consultant principal
Consultant principal
Consultant
Cristina Leșan 
Angela Costandache 
Elena Gradinari
022-268-868
022-268-838 
022-262-127
cristina.lesan@ms.gov.md
angela.constandache@ms.gov.md
elena.gradinari@ms.gov.md
 
Funcția  Nume Telefon Email
Șef direcție Mariana Gîncu 022-268-866 mariana.gincu@ms.gov.md
Consultant principal Ion Spătari 022-262-159 ion.spatari@ms.gov.md 
Consultant principal Aurelia Popov 022-262-110  aurelia.popov@ms.gov.md
Consultant principal
Consultant principal
Consultant superior
Mihaela Popa
Temporar vacantă
 
022-262-159


 mihaela.popa@ms.gov.md


       
Funcția Nume Telefon Email
Șef Serviciu Dorina Florea  022-262-159 dorina.florea@ms.gov.md 
Consultant principal  
 
 

Funcția

Șef direcție generală

Nume

Vadim Aftene

Telefon

022-268-879 

Email

vadim.aftene@ms.gov.md


     
Funcția Nume Telefon Email
       
Șef  secție
022-268-823
Consultant principal Avornic Luminița 022-268-828 luminita.avornic@ms.gov.md

Consultant principal
Consultant principal

Elena Boleac
Gherasim Silvia

022-268-864
022-268-859

elena.boleac@ms.gov.md
silvia.gherasim@ms.gov.md

 
Funcția Nume Telefon Email
Şef Direcție   022-268-869
Consultant  principal Liudmila Naconecinaia 022-262-165 liudmila.naconecinaia@ms.gov.md
Consultant  principal Aliona Andronatii  022-262-146 aliona.andronatii@ms.gov.md
Consultant  principal
Consultant  principal
Diana Buga 022-262-144
diana.buga@ms.gov.md
       
Funcția Nume Telefon Email
Șef Direcție      
Consultant principal  Ala Preguza 022-268-168  ala.preguza@ms.gov.md
Consultant principal
     
Consultant principal      
       

REGULAMENT

Funcția Nume Telefon Email
Șef serviciu Dorina Savoschin  022-262-103 dorina.savoschin@ms.gov.md
Consultant principal
022-262-106 
       
       

REGULAMENT

Funcția Nume Telefon Email
Consultant principal Tamara Cușca 022-262-166 tamara.cusca@ms.gov.md

REGULAMENT

Funcția Nume Telefon Email
       
Șef Serviciu        
Consultant principal Larisa Postica   022-268-835 larisa.postica@ms.gov.md 
         
       
Funcția Nume Telefon Email
Şef Direcție   Iuliana Albu  022-268-840 iuliana.albu@ms.gov.md 
Consultant principal
Consultant principal
Consultant principal
Consultant principal
Sanda Matcovschi

Mariana Jitaru

022-268-846
022-268-855
022-268-855

sanda.matcovschi@ms.gov.md

mariana.jitaru@ms.gov.md

       
Funcția Nume Telefon Email
Şef direcţie 
022-262-154  
Consultant principal


Consultant principal Maria Bejireanu 022-262-141 maria.bejireanu@ms.gov.md 
Consultant principal      
Consultant superior  Natalia Anișina  022-262-140 natalia.anisina@ms.gov.md 
 
Funcția Nume Telefon Email

Șef Direcție

Angela Anisei

022 262 172 anisei.angela@ms.gov.md

Consultant principal

Lucia Ivanov

022-262-145 lucia.ivanov@ms.gov.md

Consultant principal

Diana Botnari

  diana.botnari@ms.gov.md 
REGULAMENT      
Funcția Nume Telefon Email
Şef interimar  Mariana Zadnipru 022-262-175 mariana.zadnipru@ms.gov.md 
Consultant principal Ina Doni 022-268-863 ina.doni@ms.gov.md
Consultant principal Luminița Necoara 022-268-833 luminita.necoara@ms.gov.md
Consultant principal
Consultant principal 

 
   
Consultant superior
022-268-804   
 
Funcția Nume Telefon Email
Şef  direcție
Anatolie Gudumac 022-268-822 anatolie.gudumac@ms.gov.md
Consultant principal Anna Crani 022-268-841 anna.crani@ms.gov.md
Consultant principal Natalia Titioi 022-268-877 natalia.titioi@ms.gov.md
Consultant principal Iulia Cotov 022-868-820 iulia.cotov@ms.gov.md
Consultant principal

Irina Buga



irina.buga@ms.gov.md

       
       
Funcția Nume Telefon Email

Șef serviciu

Iacob Țurcanu

022-262-167

iacob.turcanu@ms.gov.md

Consultant principal

Vladimir Carp

022-268-806

vladimir.carp@ms.gov.md

Consultant principal

Serghei Pașalî

serghei.pasali@ms.gov.md

 

REGULAMENT
     
Funcția Nume Telefon Email
Şef Direcție
Maxim Donici 022-268-827 maxim.donici@ms.gov.md
Consultant principal Dan Purice 022-268-850 dan.purice@ms.gov.md
Consultant principal
Consultant principal
Consultant superior
Diana Noroc
Radu Avasiloae

022-268-849


diana.noroc@ms.gov.md
radu.avasiloaie@ms.gov.md

       



Funcția Nume Telefon Email
Şef secție Victoria Olaru 022-268-802 victoria.olaru@ms.gov.md
Consultant principal Andrei Punga 022-268-874 andrei.punga@ms.gov.md
Consultant principal
Consultant superior
Liliana  Scurtu
Veronica Golovco
022-268-872
022-268-844
liliana.scurtu@ms.gov.md
veronica.golovco@ms.gov.md



Funcția Nume Telefon Email

Șef-serviciu


 022-268-811


presa@ms.gov.md

Consultant principal

Cristina Ivanco

 022-268-897

cristina.ivanco@ms.gov.md

       


Funcția Nume Telefon Email

Şef   serviciu

Consultant principal

Igor Leorda

022-262-160

igor.leorda@ms.gov.md




Radu Raiu



022-262-160


 

REGULAMENT

Funcția Nume Telefon Email

Șef serviciu

Veronica Crețu

022-268-818

veronica.cretu@ms.gov.md

Specialist principal

Raisa Arhirii

022-268-818

raisa.arhirii@ms.gov.md

Specialist principal


022-268-818






Linkuri utile